Svenska Syltningssällskapets medlemmar

Anna Brodén, Nickolai Ösvreta, 611 92 Nyköping

www.rheum.se e-post: osvreta@telia.com
Kontakt: Anna Brodén

Telefon: 0155-59025 eller 0702-889 826

Björgården, Björgården, Övre Gärdsjö Landsväg 75, 795 92 Rättvik

www.bjorgarden.se e-post: fam.bjor@telia.com
Kontakt: Yvonne Björ

Telefon: 0248-145 90


Elisabeth Sandqvist , Solhöjdsvägen 7, 130 37 Stavsnäs
e-post: elisabeth.sandqvist@compaqnet.se
Kontakt: Elisabeth Sandqvist
Telefon: 08-571 509 88 eller 0705 45 07 21


Finesserna, Flinkesta, 642 95 FLEN
www.finesserna.se e-post: monika.naess@finesserna.se
Kontakt: Monika Naess
Telefon: 0157-703 28 eller 0703-131 573

Hargodlarna, Hargs Gård, 590 40 KISA
www.hargodlarna.se e-post: info@hargodlarna.se
Kontakt: Ann-Sofi Johansson o Ing-Marie Johansson
Telefon: 0494-124 88

Honungsbruket, Kullavägen 2, 305 70 Haverdal
www.honungsbruket.se e-post: agneta@honungsbruket.se
Kontakt: Agneta Hammarstedt
Telefon: 035-260 18 82

Kafé Fjärdingen, Anolfsbyn, 464 94 Mellerud

www.fjardingen.com e.post: carina.kihlberg@fjardingen.com

Kontakt: Carina Kihlberg

Telefon: 0530-333 02


Kerstin Jürss, Eneby 7, 640 23 VALLA
www.jurssmejeri.se e-post: kerstin@jurssmejeri.se
Kontakt: Kerstin Jürss
Telefon: 0157-141 10

Kosters trädgårdar , 452 05 Syd Koster
www.kosterstradgardar.se e-post: info@kosterstradgardar.se
Kontakt: Helena von Bothmer
Telefon: 0526-205 99

Lyckans Stenugnsbageri , Lyckan, 450 46 Hunnebostrand
www.stenugnsbageri.se e-post: lyckans@stenugnsbageri.se
Kontakt: Mena Macken
Telefon: 0523-339 09 eller 0738-080 830


Norra Stene Skafferi, Norra Stene, 150 21 MÖLNBO
www.norrasteneskafferi.blogspot.com
e-post: norrasteneskafferi@swipnet.se
Kontakt: Carina Dalunde
Telefon: 0158-230 30 eller 0708-255 657

Olof Viktors i Glemminge AB, Österlenv. 86, 270 21 Glemminge
www.olofviktors.se e-post: olofviktors@telia.com
Kontakt: Mårten Göthberg
Telefon: 0411-52 20 20

Ozt & Sånt , Drottninggatan 70, 374 38 Karlshamn
oztosant.blogspot.com e-post: oztosant@telia.com
Kontakt: Anette Stigsdotter
Telefon: 0454-191 80

Skilleby trädgård, Skilleby, 153 91 Järna
www.skillebytradgard.se e-post: frida@skillebytradgard.se
Kontakt: Frida Thörn
Telefon: 08-551 514 31

Stenvide , Gunnarstorp 910, 385 97 Söderåkra
http//stenvide.blogspot.com/ e-post: stenvide@telia.com
Kontakt: Eva Stenvide
Telefon: 0486-311 25 eller 0706-96 77 19

Värmdö musteri AB , 134 63 Ingarö.
www.varmdomusteri.se e-post: info@varmdomusteri.se
Kontakt: Nikolaj Skjernov
Telefon: 0708-57 12 00

Tua Cultura, Vesene Fagred 7, 524 05 Ljung
www.tuacultura.se e-post: tua@tuacultura.se
Kontakt:
Tua Hurtig Wigforss
Telefon: 033-26 42 58  eller 070-399 54 35

Äppelfabriken, Wiksunds gård, 179 96 Svartsjö
www.appelfabriken.se e-post: kontakt@appelfabriken.se
Kontakt: Katharina Ångström Isacsson
Telefon: 08-560 404 30



Vill du komma i kontakt med oss vänder du dig till Hargodlarna eller Finesserna.
Välkommen till Syltningssällskapet.